Czwartek, 2018-09-20

Eustachego, Faustyny

Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny! Bezpieczny pierwszoklasista

Jesteś tu: » Strona startowa » Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny! Bezpieczny pierwszoklasista

Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny! Bezpieczny pierwszoklasista

19 grudnia 2017 roku odbyło się spotkanie związane z kampanią społeczną „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” prowadzoną przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie oraz Mazowiecką Radę Bezpieczeństwa Publicznego w porozumieniu z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego. Uczniowie klas pierwszych mieli zaszczyt spotkać się z panem Sławomirem Bakalarskim - egzaminatorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie.

Głównym celem spotkania było uświadomienie najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych po zmroku, zwłaszcza jesienią i zimą. Pan Sławomir Bakalarski przedstawiając prezentację multimedialną omawiał rodzaje zagrożeń, na jakie narażeni są uczniowie. Uczestnicy akcji dowiedzieli się nie tylko, dlaczego trzeba nosić odblaski, ale także, jak je nosić, aby rzeczywiście poprawiały widoczność pieszego lub rowerzysty. Wszyscy otrzymali ufundowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego gadżety zwiększające bezpieczeństwo na drodze – zestawy elementów odblaskowych. W skład zestawu wchodziły – dwie opaski zapinane na rękę, nogę oraz dwie zawieszki, które można przypiąć do ubrania lub plecaka. Na zakończenie spotkania zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie.