Czwartek, 2018-09-20

Eustachego, Faustyny

Jesteś tu: » Strona startowa » Świetlica

REGULMIN UCZESTNIKA ŚWIETLICY

1. Aktywnie uczestniczymy we wszystkich zajęciach, pracach porządkowych i zajęciach samoobsługowych.

2. Zgłaszamy wychowawcy grupy każde swoje przyjście oraz odejście.

3. Nie wychodzimy z sali świetlicowej bez pozwolenia wychowawcy i nie oddalamy się od grupy w czasie spacerów oraz zabaw na podwórku szkolnym i hali sportowej.

4. Przestrzegamy zasad kulturalnego zachowania: jesteśmy grzeczni, mili, uprzejmi wobec nauczycieli, pracowników szkoły oraz kolegów.

5. Używamy zwrotów grzecznościowych: dzień dobry, do widzenia, proszę, dziękuję, przepraszam.

6. Dbamy o bezpieczeństwo swoje i kolegów w czasie zabawy, zajęć i nauki w świetlicy oraz na podwórku szkolnym , placu zabaw i hali sportowej.

7. Informujemy wychowawcę natychmiast, gdy zdarzy się coś niepokojącego.

8. Staramy się zachować ciszę w czasie przeznaczonym na naukę oraz podczas zajęć świetlicowych.

9. Słuchamy uważnie próśb i poleceń wychowawcy. Gdy nauczyciel mówi, słuchamy. Gdy chcemy zabrać głos, podnosimy rękę.

10. Odpowiadamy za to, co zrobiliśmy i powiedzieliśmy - przyznajemy się do popełnionych błędów.

11. Pomagamy sobie nawzajem. Obowiązuje nas koleżeńskość i dobry humor, aby było nam razem wesoło i przyjemnie.

12. Troszczymy się o wygląd świetlicy. Po zabawie czy zajęciach, cała grupa odpowiada za porządek.

13. Szanujemy zabawki, książki, gry, znajdujące się w świetlicy oraz dekorację, wystrój sali, kwiaty.

15. Idąc do toalety, szatni lub na dodatkowe zajęcia zachowujemy się spokojnie, nie biegamy, nie hałasujemy i nie krzyczymy.

16. Tornistry i plecaki ustawiamy zawsze w miejscu wyznaczonym przez wychowawcę.

17. W świetlicy obowiązuje obuwie na zmianę.