Ślubowania nadszedł czas.

W dniu 12 października 2018 r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły przeżywali uroczystość ślubowania klas pierwszych. W podniosłej atmosferze, wśród zaproszonych gości i uradowanych rodziców  pierwszoklasiści  w  strojach galowych, z kolorowymi czapkami na głowach, udowodnili, że potrafią oddać szacunek sztandarowi szkoły.

W trakcie uroczystości mali uczniowie pięknie recytowali wiersze i śpiewali wesołe piosenki. Pan dyrektor ogłosił, że przyjmuje dzieci z klas pierwszych do grona uczniów Szkoły Podstawowej  im. Stefanii Dziewulskiej w Ojrzanowie. Następnie uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar naszej szkoły. Po tych wzruszających chwilach odbyło się pasowanie pierwszaków na pełnoprawnych uczniów. Symbolicznym dotknięciem ogromnym ołówkiem ramienia dziecka pan dyrektor  dokonał aktu pasowania. Wychowawczynie wręczyły  wychowankom   dyplomy i tarcze szkolne. Następnie uczniowie pozowali do  zdjęć klasowych i indywidualnych. Po części oficjalnej rodzice zaprosili  wszystkich na słodki poczęstunek.