Świetlica

W świetlicy szkolnej stałymi bywalcami są głównie dzieci klas I-III. Niektórzy uczniowie spędzają tu naprawdę dużo czasu, czekając na zajęcia lekcyjne, jak również po lekcjach oczekując rodziców. Dzieci odrabiają tu pod opieką wychowawców prace domowe, korzystają z kącika z grami stolikowymi, lub spędzają czas w hali sportowej. Jednak by uatrakcyjnić zajęcia opiekuńczo-wychowawcze uczniowie również wykonują prace plastyczne (malują, rysują, szyją i in.). Poszczególne prace nawiązują do pory roku, planu pracy świetlicy czy uroczystości szkolnych. Prace plastyczne są wykonywane przez uczniów chętnie. Szczególnie malowanie farbami cieszy się dużym zainteresowaniem. Oprócz tego że powstają ciekawe, oryginalne prace to, przy okazji sprawia to dzieciom wielką frajdę.

Dla miłośników książek stworzono klub czytelniczy „ Moliki”, którego założeniem jest kształcenie nawyków czytelniczych dzieci. Pierwsza nasza „klubowa” lektura już za nami. Była to książka Julii Duszyńskiej pt. „Cudaczek Wyśmiewaczek”.

Czas pandemii i wprowadzenie zdalnego nauczania, znacznie ogranicza naszą działalność. Mamy jednak nadzieję, że szybko wrócimy do nauczania stacjonarnego by móc realizować zaplanowane działania.

Autor: Emilia Kowalczyk