Zasady zachowania i pracy podczas zajęć online

1. Uczeń ma obowiązek uczestniczyć w lekcjach online, a w przypadku problemów technicznych skontaktować się z nauczycielem w celu nadrobienia zaległości.
2. Uczeń zasiada punktualnie przed włączonym komputerem i zalogowany do aplikacji - komunikatora.
3. Uczeń ma przygotowane: podręcznik do zajęć z danego przedmiotu, zeszyt ćwiczeń, zeszyt przedmiotowy oraz inne materiały, jeżeli zostanie o to uprzednio poproszony przez nauczyciela.
4. Uczniowie podczas lekcji zabierają głos jedynie będąc wyznaczonym przez nauczyciela.
5. Zabrania się w czasie lekcji online wyłączać głośniki innych uczniów, komentować wypowiedzi, zakłócać tok lekcji.
6. Uczeń nie nagrywa lekcji online.
7. W przypadku nagrania lekcji online przez ucznia jego konto zostanie zablokowane oraz zostaną podjęte działania wyjaśniające, dotyczące naruszenia ochrony danych osobowych.
8. Niewłaściwe zachowanie będzie odnotowywane przez wpisanie uwagi negatywnej do edziennika. Postawa i zachowanie w czasie lekcji online będą elementem oceny zachowania.
9. Uczeń bierze udział w lekcji znajdując się przy biurku lub stole oraz siedząc na krześle w taki sposób, aby uniknąć wad postawy.
10. Uczeń znajduje się w pokoju sam lub pod opieką rodzica, który zachowuje ciszę. Rodzic pełni funkcję wspomagającą dla ucznia.
Zasady opracowane przez Zespół Nauczycieli i zatwierdzone przez Dyrektora Szkoły