Wtorek, 2020-02-25

Imieniny: Almy, Cezarego

Zawody Sportowe dla klas I-III

W najbliższą sobotę, 1 lutego w hali odbędzie się I TURNIEJ KLAS I - III O PYCHAR DYREKTORA SP OJRZANOW.

Uczestniczą w nim drużyny ze szkół naszej gminy.

Zapraszamy wszystkich chętnych na trybuny.

Miejsce: SP Ojrzanów

hala sportowa

Termin: 1 luty

godz: 10.00

Regulamin gminnego turnieju

Cele :
٭Propagowanie sportu wśród dzieci,
٭ Podnoszenie sprawności fizycznej,
٭Wdrażanie do współpracy i współzawodnictwa zespołowego,
٭Integracja drużyn z innymi szkołami,
٭Zachęcenie do aktywnego spędzanie wolnego czasu
Regulamin zawodów :

1.Wszystkich uczestników obowiązuje strój sportowy

2. W zawodach biorą udział reprezentacja klas 1-3
3. Drużyna liczy 12 zawodników
a. w skład drużyny wchodzi :
- czterech uczniów z klasy 1
- czterech uczniów z klasy 2
- czterech uczniów z klasy 3

4.Szkołę reprezentuje jedna drużyna.

Warunki uczestnictwa :
1.Zgłoszenia można dokonać w formie pisemnej lub telefonicznej.
2. Zawodnicy zobowiązani są do posiadania potwierdzonych oświadczeń rodziców
3.Sędziowie przydzieleni do poszczególnych torów mogą informować zawodników o popełnionych błędach, aby mogli je skorygować.

Przepisy zawodów:
1. Za każdą konkurencję można uzyskać :
I miejsce -3 pkt,
II miejsce- 2 pkt,
III miejsce -1 pkt

Konkurencje drużynowe:

1.Bieg z ringo
Przebieg konkurencji: Pierwszy zawodnik trzymał ringo na głowie. Na sygnał sędziego ruszał noga za nogą, uważając na to, aby ringo nie spadło mu z głowy. Dochodząc do pachołka omijał go, łapał ringo w rękę i biegł do drużyny, podając ringo następnemu zawodnikowi.

2.Sadzenie ziemniaków

Ustawienie w rzędzie , pierwszy zawodnik ma założoną szarfę, oraz trzyma w ręku woreczki . Na sygnał dany przez sędziego głównego, pierwsza osoba biegnie w kierunku półmetka “sadząc” na wcześniej ułożone krążki “ziemniaki” ( woreczki ) . Następnie obiega półmetek następnie przez dotknięcie daje sygnał do startu następnemu zawodnikowi. Następny zawodnik zbiera woreczki ,obiega półmetek , daje kolejnemu zawodnikowi. Wygrywa zespół ,który szybciej ukończy zadanie.

3.Sztafeta zwinnościowa

Ustawienie w rzędzie . Każdy zawodnik wykonuje :
•przejście przez szarfę od dołu ( 5 m od startu )
•3 przeskoki zawrotne w dowolnym miejscu ławeczki (ok.10 m od startu)
•Przejście na czworakach przez materac
•obiegnięcie półmetka
•powrót do rzędu bez pokonywania przeszkód
•dotknięcie dłoni pierwszego zawodnika w rzędzie - sygnał do startu dla następnego zawodnika

4. „Skoki dodawane"

Opis zadania: Zawodnik wykonuje 1 skok obunóż. Suma soków całej drużyny daje wynik końcowy.

5.„Toczenie piłki w tunelu"

Opis zadania: Zawodnicy ustawieni w rozkroku przetaczają piłkę tunelem i przekazują ją sobie od startu do półmetka.

6. Bieg po prostej

-Pw-siad skrzyżny,  bieg po prostej, obiegnięcie słupka, powrót, klaśnięciem w dłoń uruchamiamy kolejną osobę.

7. Rzut do celu

Każdy z uczestników wykonuje po pięć rzutów woreczkiem do okręgu ( hula hop) odległość 5 metrów. Rzut jest zaliczony, gdy woreczek znajduje się w środku bądź dotyka  krawędzi okręgu od wewnątrz. Suma rzutów  wszystkich reprezentantów drużyny da jej ogólną liczbę punktów.

8. Wyścig raków

Pierwsze osoby w drużynie wykonują podpórkę tyłem i trzymają woreczek na brzuchu. Na sygnał poruszają się do przodu w podporze tyłem , starają się nie upuścić woreczka . W takiej pozycji dobiegają  do półmetka Z woreczkiem w rękach wracają przekazując następnemu w drużynie.  Wygrywa drużyna, która pierwsza ukończy konkurencję.

4.Podsumowanie,wręczenie medali ,dyplomów, drobnych upominków