Sobota, 2019-06-15

Imieniny: Jolanty, Lotara

Plebiscyt Szeryfa Praw Dziecka

W związku z udziałem naszej szkoły w ogólnopolskiej akcji UNICEF "SZKOŁA Z PRAWAMI DZIECKA" rozpoczynamy etap wyboru osoby, która Waszym zdaniem w wyjątkowy sposób dba o interesy dzieci. Gwiazdą Szeryfa Praw Dziecka może zostać odznaczony każdy przedstawiciel społeczności lokalnej, który Waszym zdaniem dba o Wasze interesy.

Może to być przedstawiciel władz gminy, który w swojej pracy troszczy się, aby gmina przeznaczała fundusze na realizację przedsięwzięć mających wpływ na dzieci (edukację, rozwój sportowy, kulturalny, zdrowie, rozrywkę), walczy o poprawę losu dzieci z niepełnosprawnością bądź organizuje pomoc rodzinom ubogim lub też dba o poprawę bezpieczeństwa dzieci (np. o oznakowane przejścia dla pieszych w pobliżu szkół i przedszkoli).Szeryfem Praw Dziecka może zostać osoba indywidualna, która w ramach swojej pracy społecznej przyczynia się do tego, że w najbliższym otoczeniu powstają inicjatywy na rzecz dzieci (np. pozyskanie sponsora budowy placu zabaw dla dzieci, organizowanie imprez kulturalnych dla dzieci, dodatkowych zajęć edukacyjnych etc.).

Mogą to być również przedstawiciele organizacji społecznej, kościołów, którzy wyróżniają się działaniami na rzecz dzieci. Szeryfem Praw Dziecka mogą zostać osoby wykonujące różne zawody: lekarz, który zawsze z dużym poświęceniem opiekuje się dziećmi, policjant albo strażak, którzy wykazali się w swojej karierze bohaterskimi czynami lub poświęcają swój dodatkowy czas na zwiększenie bezpieczeństwa dzieci, nauczyciel czy też inna osoba działająca na rzecz realizacji i ochrony Praw Dziecka.

Z pewnością każdy, kto otrzyma takie odznaczenie, poczuje się w szczególny sposób uhonorowany, ponieważ to najmłodsi obywatele lokalnej społeczności zadecydują komu się ono należy.

Swoje propozycje możecie zgłaszać do p. Iwony Krejner lub p. Joanny Krawczyk do dnia 20 maja.

Każda propozycja powinna zawierać uzasadnienie nominacji. Lista wszystkich osób nominowanych do odznaczenia Gwiazdą Szeryfa Praw Dziecka wywieszona zostanie w dniu 24 maja na tablicy na górnym korytarzu. Spośród wszystkich kandydatów, drogą głosowania, wybranych zostanie 5 Szeryfów. Głosowanie nad kandydaturami odbędzie się 29 maja 2019 r. Uroczyste wręczenie Nominacji Szeryfom Praw Dziecka odbędzie się w czerwcu 2019 r.

Autor: Iwona Krejner