Sobota, 2019-06-15

Imieniny: Jolanty, Lotara

Z wizytą w Ochotniczej Straży Pożarnej w Żelechowie.

W dniu 25.04.2019r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klasy Ib wraz z wychowawczynią p. Iwoną Krejner  wybrali się na wycieczkę do OSP w Żelechowie. Przed remizą strażacy powitali „gości” oraz  zaprosili do zwiedzania. Uczniowie z dużym zaciekawieniem obejrzeli używane w codziennej pracy strażaków - stroje strażackie. Na placu czekała na uczniów kolejna niespodzianka – wóz strażacki.  Każdy mógł z bliska zapoznać się z bogatym wyposażeniem tego pojazdu.  Strażacy zademonstrowali węże strażackie, urządzenie używane do cięcia samochodów podczas wypadków oraz pożarów, zasady udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym, w tym zasady przenoszenia poszkodowanych, wyposażenie torby sanitarnej. Dodatkową atrakcją były zawody sportowe oraz słodki poczęstunek. W podziękowaniu za ciekawą lekcję, a także z okazji zbliżającego się Dnia Strażaka, uczniowie wręczyli gospodarzom  przygotowane wcześniej kwiaty i rysunki.  Zawód strażaka to misja niesienia pomocy i ratunku, bohaterska postawa oraz wzór do naśladowania. Niespodzianką kończącą  pobyt w OSP w Żelechowie  była możliwość przejazdu dzieci ze strażakami wozem strażackim pod budynek szkoły.