Środa, 2019-01-16

Imieniny: Mascelego, Walerii

Podsumowanie udziału w programie „Akademia Bezpiecznego Puchatka”

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klas pierwszych z naszej szkoły uczestniczyli w X - tej edycji programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka” pod patronatem Komendy Głównej Policji i Kuratorium Oświaty. Głównym celem programu było wdrożenie uczniów do przestrzegania bezpieczeństwa na drodze, w szkole, w domu i w czasie zabawy. Od września dzieci uczestniczyły w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa, realizowanych w oparciu o starannie opracowane materiały edukacyjne. Z zaangażowaniem uzupełniały karty otrzymane od organizatorów. Razem z Kubusiem Puchatkiem dzieci uczyły się jak zgodnie z prawem poruszać się po drodze, jak przechodzić przez jezdnię oraz jak bezpiecznie i zdrowo odpoczywać w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Puchatek przypominał o konieczności noszenia odblasków, by być widocznym na drodze. Podczas zajęć z Kubusiem omówiliśmy zagadnienia dotyczące rozsądnego i bezpiecznego korzystania z Internetu. W działaniach dla bezpieczeństwa naszych uczniów wspomagał nas pracownik Ośrodka Szkolenia Kierowców w Grodzisku Mazowieckim. Program kształtował u dzieci postawy odpowiedniego zachowania się w sytuacjach dla nich niecodziennych, trudnych oraz uczył właściwej reakcji na zaistniałe zagrożenia życia codziennego. Uczestnictwo w nim wymagało od uczniów aktywności, zaangażowania i wykorzystywania zdobytej wiedzy w praktyce. Program zakończył się wypełnieniem przez uczniów Wielkiego Testu Bezpieczeństwa i uzyskaniem certyfikatu „Klubu Bezpiecznego Puchatka”.